Popis
Stará odrůda vína zlatožluté barvy neutrální vůně s ovocnými tóny plné hebké chuti s vysokým extraktem. Víno je harmonické, vláčné, s utlumeným působením kyselin a dlouhotrvající dochutí. Ve vůni a chuti můžeme také najít pomeranč, grapefruit, meruňky, oříšky a med, kouřové tóny, koření, jablka, hrušky či včelí vosk. Vzhledem k tomu, že vína jsou většinou v pozdním sběru s nižším obsahem cukru mají obvykle vyšší obsah alkoholu a to kolem 13%.
Stolování:
Doporučujeme nejčastěji k hutným a kořenitým jídlům, rybím specialitám nebo k těžším úpravám drůbeže či k husím polévkám. Sladké výběry jsou vhodné k dezertům.
| Hmotnost | 1.4 kg |
| Alkohol: | 12,2 % |
| Obsah glycerolu: | 8 g/l |
| Kyseliny: | 6,8 g/l |
| Zbytkový cukr: | 18,3 g/l |
| Typ: | polosladké |
| Kategorie: | pozdní sběr |
| Trať: | Přední hora |
| Šarže: | 230326 |
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota: | 327 kJ/78 kcal |
| Sacharidy/z toho cukry: | 2,6 g/1,8 g |
| Tuky/z toho nenasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny: | 0 g |
| Sůl: | 0 g |
| Alergeny: | oxid siřičitý a siřičitany |
| Složení vína: | hrozny, bentonit, CMC PLUS, hrachová bílkovina, kvasinkové mannoproteiny, oxid siřičitý, Tanin, Enzym |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
