Popis
Stará odrůda vína původem z Francie. Víno je světle žluté barvy až zlatavé barvy jemné květinové vůně. Chuť je plná, dlouhotrvající, harmonická a elegantní. Ve vůni a chuti můžeme také najít hrušky, broskev, červené ovoce, lískové oříšky, mandle, jemnou kouřovou příchuť, citrusové plody. Kyselinka svěží, příjemná, vyvážená. Vína této odrůdy vyrábíme polosuchá se zbytkovým cukrem kolem 10 gramů na litr s alkoholem kolem 12%.
Stolování:
Doporučujeme podávat při výběru masitých jídel. Hodí se dobře i k uzeným rybám, k pečením, k sýrům s ušlechtilými plísněmi. Také k hutnější, ale ne příliš výrazné úpravě hovězího i vepřového masa, k hustším polévkám, k výraznějším paštikám a k uzenému masu. Vína přívlastková jsou vhodná k dezertům. Svěží Rulandské je vynikající aperitiv.
| Hmotnost | 1.4 kg |
| Alkohol: | 11,8% |
| Obsah glycerolu: | 8 g/l |
| Kyseliny: | 6,7 g/l |
| Zbytkový cukr: | 13,7 g/l |
| Typ: | polosuché |
| Kategorie: | pozdní sběr |
| Trať: | Vinohrádky |
| Šarže: | 120306 |
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota: | 311 kJ/74 kcal |
| Sacharidy/z toho cukry: | 2,2 g/1,4 g |
| Tuky/z toho nenasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny: | 0 g |
| Sůl: | 0 g |
| Alergeny: | oxid siřičitý a siřičitany |
| Složení vína: | hrozny, bentonit, CMC PLUS, hrachová bílkovina, kvasinkové mannoproteiny, oxid siřičitý |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
