Popis
Jedna s nejstarších odrůd vína intenzivní zelenožluté až zlatožluté barvy s koncentrovanou kořenitou medovou až lipovou chutí. Ve vůni a chuti můžeme také najít med, hrozinky, tropické ovoce, meruňky, zázvor, skořici, karamel, mango, mučenku, grapefruit, květ černého bezu. Víno je silné s vyváženou kyselinou. Naše tramíny jsou ve většině případů v pozdním sběru či výběru z hroznů. Zbytkový cukr se dle ročníku pohybuje mezi 14 až 28 g na litr. Jedná se o plné, výrazné dezertní víno s alkoholem kolem 12%.
Stolování:
Tato elegantní vína doporučujeme například k dezertům a sýrům s modrou plísní nebo k ovčím či kozím sýrům podávaným s ořechy v závěru stolování.
| Hmotnost | 1.4 kg |
| Alkohol: | 12,7% |
| Obsah glycerolu: | 8 g/l |
| Kyseliny: | 6,1 g/l |
| Zbytkový cukr: | 14,2 g/l |
| Kategorie: | polosuché |
| Typ: | pozdní sběr |
| Trať: | Vinohrádky |
| Šarže: | 170326 |
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota: | 331 kJ/79 kcal |
| Sacharidy/z toho cukry: | 2,2 g/1,4 g |
| Tuky/z toho nenasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny: | 0 g |
| Sůl: | 0 g |
| Alergeny: | oxid siřičitý a siřičitany |
| Složení vína: | hrozny, bentonit, CMC PLUS, hrachová bílkovina, kvasinkové mannoproteiny, kyselina vinná, oxid siřičitý |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
