Popis
Stará odrůda vína pravděpodobně z Rakouska. Víno je světle zelené až zelenožluté svěží, pronikavé vůně. Chuť s ovocnými tóny, vyvážená, svěží s vyšším obsahem příjemných kyselin. Ve vůni a chuti můžeme také najít lipový květ, jemně hořké mandle, pepř, u vyzrálých vín exotické ovoce.
Stolování:
Vína Veltlínského zeleného jsou vhodná pro denní stolování. Ředěna vodou jako vinný střik tiší žízeň. Veltlínské zelené lze kombinovat se širší škálou pokrmů. Mladá vína jsou vhodná ke studeným masům, vyzrálá k hovězímu a k neutrálním omáčkám.
| Hmotnost | 1.4 kg |
| Alkohol: | 11,6 % |
| Obsah glycerolu: | 8 g/l |
| Kyseliny: | 5,6 g/l |
| Zbytkový cukr: | 5,7 g/l |
| Typ: | suché |
| Kategorie: | kabinet |
| Trať: | Přední hora |
| Šarže: | 140326 |
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota: | 278 kJ/ 66 kcal |
| Sacharidy/z toho cukry: | 1,4 g/0,6 g |
| Tuky/z toho nenasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny: | 0 g |
| Sůl: | 0 g |
| Alergeny: | oxid siřičitý a siřičitany |
| Složení vína: | hrozny, bentonit, CMC PLUS, hrachová bílkovina, kvasinkové mannoproteiny, oxid siřičitý |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Přidat komentář
